Novi eTwinning projekti Vjeronaučne skupine

OŠ Frana Galovića ove školske 2021./2022. godine uključila u tri eTwinning projekta. Učenici će u sklopu projekta istraživati i prezentirati svoje radove koji su tijekom školske godine  nastali u nastavnom i izvannastavnom radu iz vjeronauka. Vijesti i aktivnosti učenika u projektu možete redovito pratiti na stranici projekta!

Janja Škraba-Stanešić, dipl. kateheta, mentor

1. ETWINNING PROJEKT„VJERONAUČNE IGRE“  – sudjeluju učenici 4.  6. i 7. razreda a nositeljica programa je vjeroučiteljica Janja Škraba-Stanešić!

Ciljevi:

Učenici istražuju čemu služe društvene igre i kakvih sve društvenih igara ima.
Učenici osmišljavaju uz vjeroučiteljevu pomoć društvenu igru, na temelju vjeronaučne teme u pojedinom vjeronaučnom godištu.
Učenici izrađuju društvenu igru za Vjeronauk.
Učenici međusobno igraju igre koje su osmislili projektni partneri te ih ocjenjuju.

Radni postupak:

Aktivnosti projekta ostvarit ćemo kroz šk. god. 2021./2022.
Svaka partnerska škola izradit će barem tri društvene igre temeljene na nastavi Vjeronauka u osnovnim i srednjim školama. Faze izrade ćemo dogovarati na online sastancima svih partnera.
Osim izrade društvenih igara, surađivat ćemo i tijekom jakih liturgijskih vremena, osobito došašća (izrada online adventskog kalendara), Božića i Uskrsa (slanje fizičkih ili virtualnih čestitaka).

Očekivani rezultati:

Završni proizvodi bile bi vjeronaučne društvene igre, koje bismo međusobno dijelili preko TwinSpace-a, zatim diseminacija u lokalnim i nacionalnim medijima i na mrežnim stranicama škola.

TwinSpace projekta:   https://twinspace.etwinning.net/183965/home

• ETWINNING PROJEKT „SVETAC – ZAŠTITNIK MOJE ŽUPE, MJESTA, DOMOVINE“  – sudjeluju učenici 4. , 6. i 7. razreda a nositeljica projekta je vjeroučiteljica Janja Škraba-Stanešić

Ciljevi:

Učenici bolje upoznaju svetce zaštitnike župa

Učenici upoznaju svetce zaštitnike mjesta (grada ili sela)

Učenici upoznaju svetce zaštitnike domovine

Radni postupak:

Tijekom školske godine 2021./2022.

Učenici će biti uključeni u različite aktivnosti kojima ćemo ostvarivati ishode projekta. Svoje radove objavljivat ćemo na TwinSpace-u i mrežnoj stranici škole, kao i u lokalnim medijima.

Očekivani rezultati:

Radovi projekta bit će prezentacije u nekom digitalnom alatu, kratki video i audiozapisi, likovni radovi izrađeni u različitim likovnim tehnikama, literarni radovi, kvizovi.

TwinSpace projekta: https://twinspace.etwinning.net/179383/home

• ETWINNING PROJEKT „BOŽIĆNE TRADICIJSKE POPIJEVKE I OBIČAJI“ – sudjeluju učenici 4. , 6. i 7. razreda a nositeljica projekta je vjeroučiteljica Janja Škraba-Stanešić

Ciljevi:

Učenici istražuju hrvatske tradicijske božićne popijevke.
Učenici pjevaju božićne pjesme.
Učenici prepoznaju motive Isusova rođenja u hrvatskim božićnim pjesmama.

Kalendar aktivnosti:
listopad – prosinac 2021.

– istraživanje božićnih pjesama i običaja
– izrada digitalne knjige s božićnim običajima
– snimanje hrvatskih božićnih pjesama – audio ili video – te predstavljanje istih zainteresiranima
– videopozivom predstaviti rezultate istraživanja partnerskim školama
– objaviti rezultate projekta u lokalnim medijima i na mrežnoj stranici škola

Očekivani postupak:

Završni proizvod bi bi javni TwinSpace i video ili audio snimka neke božićne pjesme te digitalna knjiga o hrvatskim božićnim običajima.

TwinSpace projekta: https://twinspace.etwinning.net/188124/home