Održano ŽSV-e vjeroučitelja

Voditeljica Županijskog stručnog vijeća vjeroučitelja Janja Škraba-Stanešić je 15. veljače 2022. održala online stručni skup preko Teams-a!

Predavanje na temu „Suradnja doma i škole: učenik – učitelj – roditelj održala je Mara Sesar, pedagoginja OŠ Frana Galovića te istaknula da je  cilj suradnje stvaranje optimalnih uvjeta za razvoj djeteta, u konačnici – sretno dijete.

O izazovu u radu s darovitim učenicima su govorile kolegice OŠ Frana Galovića Sanja Minarik, Daria Stejskal i Dubravka Despoja koje provode Erasmus+ projekt „Jednaki u različitosti“. Predstavile su nam konkretne primjere i ideje za rad s darovitima.

Voditeljica vijeća Janja Škraba-Stanešić održala je izlaganje na temu „Projekt u nastavi vjeronauka“. Potreba za istraživanjem prirođena je svakom djetetu i upravo projektnom nastavom učenik razvija istraživačke, komunikacijske, organizacijske i kritičke sposobnosti.

Da je bilo korisno, poticajno i aktualno pokazala je evaluacija sudionika.

Janja Škraba-Stanešić, mentor, voditeljica ŽSV-a