Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

U srijedu,9.3.2022., naši osmaši su posjetili Vukovar u okviru projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“.

Posjetili su Memorijalni centar Domovinskog rata gdje su odslušali predavanje i uz stručno vodstvo obišli izložbeni centar Memorijalnog centra. Potom su posjetili memorijalna mjesta u Vukovaru: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – Put spasa, Župu sv. Filipa i Jakova, Memorijalno groblje, Spomen dom Ovčaru, Velepromet (Borovo Commerce) i Vodotoranj .

Nakon ručka učenici su posjetili i Gradski muzej grada Vukovara te Muzej Vučedolske kulture. Poslije im je ostalo još i slobodnog vremena za druženje i razgledavanje grada.

Kući su stigli u noćnim satima nakon prekrasnog dana punog doživljaja. Učitelji pratitelji bili su Dijana Rota, Ivana Majić, Miroslav Maglov, Mirko Mojzeš, Boris Stamenić, Tomislav Šerkinić te asistent Marko Bićanić. Kako je učenicima bilo na izletu pogledajte na fotografijama.