Dan jabuka u školi

U srijedu, 17. listopada 2018., kroz niz aktivnosti obilježili smo Dan jabuka.
Učenici prvih razreda vrijedno su ribali jabuke i izradili ukusne keks pite od jabuka. Uslijedila je degustacija proizvoda u holu škole. Zahvaljujemo mamama, tatama i bakama na pomoći i prikupljenim materijalima.

U školskoj dvorani učiteljice su osmislile sportske igre, a u svakoj igri sudjelovala su sva odjeljenja razredne nastave, na način da su oformljene mješovite skupine sa predstavnicima 1.a, 2.a, 3.a i 4.a (jabuke),… 1.b, 2.b, 3.b, 4.b (žirevi), … 1.c, 2.c, 3.c, 4.c (kruške),…1.d, 3.d, 4.d (bundeve). Svaki je razred odabrao svoje predstavnike.

Učenici su se okušali u igrama: Kesten u žlici, Jabučna štafeta oko bundeve, Križić – kružić s plodovima zemlje te Napunimo košaru.

Za potrebe aktivnosti bio je formiran stručni žiri u sastavu: psihologinja škole, predsjednik Vijeća učenika te zamjenik predsjednika Vijeća učenika. Svaka je skupina imala popratne rekvizite, oznake i zastavice, koje su izraditi učenici prvih i drugih razreda u produženom boravku sa svojim učiteljicama.

Više slika u Foto-galeriji.