Obilježavanje Tjedna darovitih

U utorak 22.ožujka 2022. daroviti učenici petih razreda  sudjelovali su na radionici ˝Neobičan prostor˝ pod vodstvom profesorice matematike i fizike Dubravke Despoje u sklopu obilježavanja Tjedna darovitih učenika.

Iako su na matematici upoznali pojam volumen tijela te naučili izračunavati volumene kocke i kvadra, kroz samostalno izvođenje jednostavnih pokusa učenici su detaljnije upoznali taj pojam. Pomoću drvenih kvadara koje su dobili, osmislili su i izgradili tijelo koje ima najmanji, a zatim i najveći volumen. No tada su dobili zadatak odrediti volumene tih neobičnih tijela. Uvjerili su se da to nije baš jednostavno jer je trebalo točno procijeniti, mjeriti i izračunati volumene u nepoznatim problemskim situacijama.

Kako je kreativnost i maštovitost obilježje darovitih učenika, uz puno smijeha i zabave učenici su uspješno pronašli rješenja svih zadanih problema.