Izvanučionička nastava trećih razreda u Karlovcu

U četvrtak 2. lipnja 2022. šezdeset devetero učenika trećih razreda i pet učiteljica (razredne učiteljice 3.a, 3.b i 3.c te učiteljica informatike i knjižničarka), okupili smo se u 8:00 sati ispred Osnovne škole Frana Galovića kako bismo oko 8:30 sati krenuli prema Karlovcu, gradu na četiri rijeke.

Za četrdesetak minuta stigli smo do Svetišta svetog Josipa iznad kojeg se smjestio Stari grad Dubovac. Popeli smo se šumskom stazom do utvrde Dubovac. Razgledali smo ljepotu kulturno-povijesnog spomenika, okrijepili se hranom iz ruksaka te zatim krenuli prema karlovačkoj Zvijezdi koja nas je očarala zelenilom parkova.

Naše zadnje odredište bilo je Aquatika-Slatkovodni akvarij Karlovac. Kroz izvrsno pripremljene edukacije, učenici su imali priliku čuti osobitosti toka rijeka te, uz stručno vodstvo, vidjeti ribe koje obitavaju u gornjim, srednjim i donjim tokovima naših rijeka.

Potom smo pronašli hlad u blizini akvarija, u parku smještenom uz rijeku Koranu. U druženju i igri brzo su prošle zadnje minute izvanučioničke nastave.