Aquatika za petaše

Jeste li ikada vidjeli soma kako spava? Znate li koliko dugo žive ribe? Koja je riba najbrža, a koja najsporija? Piju li ribe vodu? Glasaju li se ribe? Kako ribe plivaju, u jatu ili plovi? Mogu li ribe plivati unatrag? To su samo neka od brojnih pitanja na koja su naši učenici, danas na terenskoj nastavi u Aquatici – slatkovodnom akvariju Karlovac, dobili odgovore.

Danas, 17. lipnja 2022, učenici petih razreda u sklopu nastave predmeta Priroda posjetili su Aquatiku – slatkovodni akvarij Karlovac u pratnji svojih razrednica Ane Vukušić Mahin, Dubravke Despoja, Nikoline Šojat i predmetnih učiteljica Magdalene Pleše i Silvije Lukšić. Učenici su upoznali bogatstvo biološke raznolikosti vodenog života i nadamo se da se u njima probudila nova strast za očuvanjem prirode i vodenog svijeta.

Ana Vukušić Mahin, prof.