Istra za sedmaše

Učenici 7. razreda u pratnji svojih razrednica, Danijele Kućan, Marije Reis, Lane Čorko i Martine Rukavine i profesora Josipa Katića, danas su otputovali na terensku nastavu u Istru. Razgledali su Roč, jedno od središta hrvatskog glagoljaškog tiskarstva, potom su se Alejom glagoljaša zaputili do Huma, “najmanjeg grada na svijetu”, kako mu Istrijani vole tepati, iako se, administrativno gledajući, Hum ne može ubrojiti među gradove, pa time, sa svojih 20-ak stanovnika, ni konkurirati za Guinessovu knjigu rekorda.

Krajnja destinacija bio je Poreč gdje su učenici u pratnji lokalnog vodiča razgledali staru gradsku jezgru i ranokršćanski kompleks Eufrazijeve bazilike. Šećer na kraju bilo je slobodno vrijeme za uživanje u ručku, sladoledu i pogledu na more.