Akrivnosti četvrtog dana projekta Erasmus+ “Stronger schools with 21st century skills”

Četvrti dan razmjene učitelja u sklopu Erasmus+ projekta “Stronger schools with 21st century skills”, gostima iz Italije, Latvije, Bugarske i Turske, organizirali smo izlet u etno selo Kumrovec, gdje su imali priliku doživjeti tradicionalni interijer te autentičan izgled zagorskih sela s početka 20. stoljeća. S četrdesetak obnovljenih građevina tradicijske arhitekture, posjetiteljima je prikazano kako su živjeli naši stari.

Nakon toga, zaputili smo se do jednog od najvažnijih kulturno povijesnih spomenika te najbolje sačuvanih kasnosrednjovjekovnih i renesansnih
utvrđenih gradova kontinentalne Hrvatske – dvorca Veliki Tabor. Impresivan pogled s Velikog Tabora, pružan na cijelo zagorsko područje, oduševio je sve prisutne. U sklopu izleta, gosti su se okušali u radionici gađanja lukom i strijelom, a po povratku, sudjelovali su u slikarskoj radionici koja se odvijala u prostorima naše škole.

Dan je zaključen razmjenom dojmova te osvrtom sudionika projekta na provedene aktivnosti tijekom proteklog dana.