Posjet Sajmu Interliber

Sajam knjiga i učila se vratio u svom 44. izdanju te smo jedva čekali priliku da ga posjetimo.

Učenici naše škole su se podijelili u dvije grupe i u dva termina posjetili sajam. Jednu grupu su činile učenice INA Mali knjižničari i Medijska kultura koje je vodila knjižničarka Daria Pestić. Drugu grupu su činili učenice i učenici vjeronaučnih grupa Biblijska skupina i Liturgijska skupina koje je vodila vjeroučiteljica Janja Škraba Stanešić.

Učenici su uživali u šušuru knjiga i programa koje su mogli vidjeti tokom posjeta sajmu, a vrijeme koje smo tamo proveli proletjelo je u trenu. Razgledali smo štandove najvećih hrvatskih nakladnika, razgledali štandove manjih i novih nakladnika koji su nas obradovali svojom raznolikosti. Posebno su bili zanimljivi i paketi knjiga koje se moglo naći na skoro svakom štandu.

Razveselio nas je i susret sa starim znancem koji je nekad davno došao u školu poučiti nas o poslu i važnosti pasa vodiča za slijepe i slabovidne osobe.