Tjedan znanosti u našoj školi

Od 8. do 10.11. školske godine 22/23 u našoj školi se održao Tjedan znanosti. U Tjednu znanosti su učenici viših razreda naše škole postali su profesori i predavali učenicima nižih razreda.

Mališani (učenici 1.a,b,c, 2.b,c, 3.a,b,c te 4.a,b,c) su tijekom održanih radionica mogli mnogo naučiti o raznim temama, od Robotike i 3D printa preko Scratcha Juniora pa sve do energije, holograma i zupčanog prijenosa.

U radionicama su sudjelovali učiteljli: Darko Martinko, Petra Ivanišević Rezo, Dušica Mlađan, Ivan Filipović, Dubravka Despoja te učiteljica Jelena Solak Vodopija.

No, kao što je već rečeno, u radionicama su i stariji učenici podučavali mališane, a to su bili: Noa Džoić Kološić, Petra Maras, Andreja Štimec, Lara Islamović, Dora Nevečerel, Marko Banović, Martin Mudri, Mihael Jeras, Vito Grubešić, Fran Cota, Marko Ćavar, Mila Fajković, Roberta Miočić, Hermina Keserović, Ana Barbara Štefanec, Marko Validžić, Matko Pranjić te Vlade Mareković.

Učenici su puno naučili o programiranju i mehanici te se i zabavili!