KIDAMO – stručno usavršavanje

Učiteljica razredne nastave, Sanja Minarik, sudjelovala je na tečaju “Increase students motivation using intelligence games in education”, koji se održavao u Helsinkiju, Finska, od 20. do 24. siječnja 2020, u skloou Erasmus+ KA1 projekta naše škole KIDAMO.

Na tečaju je imala priliku upoznati finski i estonski obrazovni sustav u kojemu je učenik u središtu. Organiziran je posjet finskoj školi u mjestu Vantaa i estonskoj osnovnoj školi u Tallinu, u kojima je imala priliku nazočiti nastavnim satima iz različitih predmeta te izvannastavnim aktivnostima škola. Upoznata je sa školskim kurikulom i osobljem škole.Sudionici su zajednički planirali nastavni dan utemeljen na primjeni igara u svrhu učenja i prezentirali svoje ideje.

Zadnjeg dana slijedila je evaluacija tečaja i podjela certifikata. Vratila se u svoj grad i školu puna dojmova i ideja kako osuvremeniti rad u razredu i školi.

O stručnom usavršavanju možete pročitati i na sljedećem linku:

Školski portal – Jednakost i uključenost